Przejdź do treści

 Jutro już marzec!

A ja otwieram cykl comiesięcznych inspiracji na to, co możesz zrobić dla siebie w każdym miesiącu! Mam dla Ciebie garść pomysłów na marcowe działania, aby lekko i fajnie przeskoczyć z zimy do wiosny! Z dbałością o siebie. O ciało, umysł i duszę😊

Co możesz zrobić dla siebie w marcowe dni?

1. Posprzątaj swój dom i pozbądź się kurzu i brudu, które mogą negatywnie wpływać na Twoje zdrowie. Utop swoją marzannę !

Niekoniecznie marzannę jako kukłę. Pożegnaj się z czymś starym, co nie kojarzy się dobrze. Symbolicznie żegnamy zimę, ale przecież można pożegnać nieodpowiednią znajomość, zamknąć jakiś rozdział z przeszłości, może spalić jakieś papiery albo definitywnie pozbyć się wkurzającego bibelotu od teściowej. Chyba każdy ma coś takiego, co psuje mu humor, a w sumie jak zniknie, to świat się nie zawali…

2. Wywietrz dokładnie wszystkie pomieszczenia, aby wpuścić świeże powietrze i nową energię!

3. Posadź kwiaty lub zioła na parapecie, lub w ogrodzie. Kontakt z naturą pozytywnie wpływa na samopoczucie. I za kilka tygodni będziesz cieszyć własnym mini ogródkiem!

4. Wykorzystaj coraz dłuższe i cieplejsze dni, na więcej ruchu. Wybierz się na spacer, przejażdżkę rowerową lub pobiegaj. Wprowadź wiosenną rutynę treningową. Bo wiosną zaczyna się chcieć. Więc może kuj żelazo, póki gorące i zacznij biegać, praktykować jogę albo chociaż skromną gimnastykę z rana.

5. Zapisz się na siłownię lub basen. A do mnie umów się na wiosenną konsultację trenerską gratis!

6. Spróbuj nowej formy aktywności fizycznej, np. jogi, pilatesu czy zumby.

7. Zrób coś dla swojej kobiecości. Miesiąc z Dniem Kobiet wydaje się do tego idealnym momentem. Co na przykład?  Wizyta u fryzjera, nowa bielizna albo cytologia. Zrób coś tylko dla siebie i nie miej żadnych wyrzutów, że to egoistyczne, bo takie nie jest.

8. Posiej rzeżuchę! Albo inne kiełki. I spróbuj jadać wiosenne, zielone śniadania. Kiełki na kanapkach, kiełki z jajecznicą… Ja w tym roku kupiłam sobie małą tackę na kiełki i cieszę się codzienne zielonym dodatkiem do potraw!

9. Kup coś wiosennego albo odśwież już posiadany element garderoby

10. Przeczytaj coś lekkiego, ale tylko dla przyjemności. Coś, co nie będzie związane z pracą ani nauką. Czytane tylko dla przyjemności. Ja ostatnio przeczytałam „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”.
Książka dostępna TUTAJ.
Świetna książka o kobietach, które nie wiedząc o tym, działały z wielką siłą i pokorą też. Polecam poczytać  w tym kobiecym marcu😊. Jeśli nie lubisz, lub nie masz czasu czytać, książka jest dostępna również do słuchania, ze świetnym lektorem.

11. Spędzaj więcej  czasu z bliskimi osobami.

12. Rób to, co sprawia Ci radość, a na co nie miałaś/e s ochoty zimą!

13. Skontaktuj się z psychologiem lub psychoterapeutą, jeśli masz problemy z samopoczuciem.

14. Ostatni punkt otwiera dyskusję i zostawia przestrzeń na Twój pomysł!

Podziel się nim w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona główna » Co możesz zrobić dla siebie w marcu?

Co możesz zrobić dla siebie w marcu?