Przejdź do treści
Strona główna » Jak dla mnie wygląda równowaga między pracą a życiem prywatnym?

Jak dla mnie wygląda równowaga między pracą a życiem prywatnym?

Jak wygląda dla mnie równowaga między życiem zawodowym a prywatnym? Czy coś takiego jest wogóle możliwe?

Moje życie zawodowe to praca na pół etatu w aptece, jako technik farmaceutyczny, własna działalność jako trener personalny i drugie skrzydło biznesu i dochodu- network marketing.

Jestem w bardzo dobrej sytuacji, bo moje dzieci są już duże:). Nie oznacza to jednak, że są nieobecne w moim życiu. Mogę więc z bardzo dużym zaangażowaniem poświęcić się pracy. Jednak między tymi zajęciami zawodowymi jak i życiem prywatnym, muszę zachować równowagę. Dla zdrowia ciała. I ducha oczywiście. I przede wszystkim.

Czym ta równowaga jest dla mnie?

To słuchanie bliskich, że kiedy chcą być ze mną, to jestem dla nich.

To słuchanie własnego organizmu, że kiedy chce spać, to idę spać. Mimo że na tak bardzo ulubionych przeze mnie check listach jest jeszcze kilka nieskreślonych punktów.

To chwytanie momentów w ciągu dnia, kiedy mogę łączyć zadania z obu firm i np. zaserwisować klienta w przerwie między treningami.

To codzienne łączenie wszystkich kompetencji twardych i miękkich cały czas rozwijanych przeze mnie poprzez różne szkolenia. Uczę się o lekach i metodach leczenia do pracy w aptece, a wykorzystuję to do pracy i na treningach i na promowaniu zdrowego dbania o siebie w mlm-ie.

To ciągła praca z planowaniem i kalendarzem. Papierowym i elektronicznym.

To świadoma rezygnacja z pewnych aktywności na rzecz odpoczynku i czasu na rozwój.

Pół etatu w aptece i godzinowo drugie pół daje mi pracę na pełen etat. Networking robię dodatkowo, bo lubię i świadomie dywersyfikuję dochód. Mam szczęście, że wszystko, co robię, idealnie i regularnie się przenika. Mam przez to poczucie, że robię jedno i dobrze. I to jedno zgodne jest z moją misją życiową i wartościami, jakie są dla mnie najważniejsze. Mam spokój w głowie, a jak mam spokój, to mam równowagę.

Nie zawsze tak było. Jakiś czas dochodziłam do tego, żeby zrozumieć, co chcę robić i co jest dla mnie ważne. Co chcę dać ludziom. Z czego mogę i powinnam zrezygnować. Tu i teraz w moim życiu jest dobrze. Równoważnie i spokojnie.

A jak jest u Ciebie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *