Przejdź do treści
Strona główna » Jak przyspieszyć przemianę materii #2

Jak przyspieszyć przemianę materii #2

Część druga informacji o tym, jak przyspieszyć przemianę materii😊

1️⃣Oddychaj głęboko
Poprawne oddychania może przyczynić się do przyspieszenia metabolizmu. Konkretna praca przepony poprawia przepływ krwi i jej wysycenie w tlen.
Głęboki wdech i wydech wymagają wydajniejszej pracy mięśni oddechowych i większe spalanie kalorii.

2️⃣Zmniejsz poziom stresu
Badania dowodzą, ze osoby z podwyższonym kortyzolem wykazywały spowolniony metabolizm i spalały średnio o 104 kalorie mniej niż te nieodczuwające chronicznego stresu.

3️⃣Zwiększ ilość białka w diecie.
Białko podniesie termiczny efekt jedzenia, co oznacza ze organizm będzie musiał zużyć dużo energii, abyś strawić i przyswoić pokarm. Zwiększy też masę mięśniową

4️⃣Pij kawę.
Porcja czarnej kawy wypita przed treningiem fajnie przyspiesza spalanie, nawet o 10%. Polepszą przy tym regulację poziomu cukru we krwi i zwiększa siłę mięśni.

5️⃣Spożywaj sporo cynamonu.
Cynamon przyspiesza metabolizm glukozy. Dodatkowo dodany do posiłku będzie wpływał na obniżenie cholesterolu i poprawi krążenie krwi.

6️⃣Wybieraj ćwiczenia wielostawowe. 
Ćwiczenia, w których zaangażujesz dużo grup mięśniowych spalą więcej kalorii.

7️⃣Ćwicz w każdej sytuacji
Nawet stojąc w korku wykonuj ćwiczenia izometryczne. Ściśnij pośladki, ściśnij i odepchnij kierownicę…

8️⃣Bądź aktywny w ciągu dnia
Wybierz schody zamiast windy, idz do sklepu, a nie odpalaj auta, zajmij najdalsze miejsce na parkingu, by wydłużyć drogę do domu etc.

9️⃣Zwiększ intensywność ćwiczeń
Ćwiczenia interwałowe bądź dynamiczne ćwiczenia siłowe (np. kettle) spowodują zwiększone tempo metabolizmu na długo po zakończonym treningu.

🔟Chwilowe wystawienie się na działanie niskich temperatur zwiększa tempo metabolizmu. Morsuj więc bierz zimne prysznice.

1️⃣1️⃣Wykonuj minitreningi
Za każdym razem podczas oglądania telewizji zrób 15 pompek lub przysiadów w trakcie reklam. Kiedy gotuje ci się woda na kawę, zrób przysiady. Spalone kalorie fajnie się skumulują

1️⃣2️⃣Zwiększ masę mięśniową
Masa mięśniową jest o wiele bardziej aktywna metabolicznie niż tkanka tłuszczowa. Mięśnie pracując spalają tkankę tłuszczową, która ją otacza. Skup się więc na takich treningach, by mięśni Ci przybyło.

Która z nich jest Ci znana?
Stosujesz któraś z nich?😁😁

metabolizm 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *